Bratislava 31. marca 2019 (HSP/Foto:Facebook)
 
Bývalý politik Ján Čarnogurský vyjadril svoj názor na výsledok druhého kola prezidentských volieba ich víťazku aktivistku a právničku Zuzanu Čaputovú z mimoparlamentného liberálneho hnutia Progresívne Slovensko.

Na snímke Ján Čarnogurský

“Tak teda máme prezidentku. Zuzana Čaputová vystupovala v televíznych diskusiách pôvabne, to je asi tak všetko. Teraz jej musíme už len zaželať úspešný výkon funkcie vrátane jeho zakončenia,” napísal v nedeľu na Faceboku Jána Čarnogurský.
Podobne ako poslanec za SaS Ondrej Dostál (viac v článku) si aj Čarnogurský všimol, že Slovensko vyslalo cez víkend do sveta protikladné signály. “Parlament vyzval vládu, aby ukončila proces prijímania Istanbulského dohovoru (bez jeho prijatia), ktorý obsahuje prvky gender ideológie a v prezidentských voľbách zvíťazila kandidátka, ktorá prvky gender ideológie schvaľuje a jej strana Progresívne Slovensko schvaľuje celú.”
“Politickú základňu pre rozhodnutie parlamentu nevdojak pripravil kňaz Marián Kuffa svojimi krížovými výpravami po Slovensku. Pán farár Kuffa bude musieť vo svojich výpravách pokračovať.”
 
Zo zahraničia
Bývalý minister spravodlivosti a krátko aj predseda vlády okrem prezidentských volieb v príspevku na sociálnej sieti okomentoval aj najnovšie dianie v USA a Rusku.
“V USA skončil špeciálny vyšetrovateľ vyšetrovanie ruského ovplyvňovania prezidentských volieb, ktoré vyhral Donald Trump s tým, že ruské zasahovanie sa nepotvrdilo.”
Následne sa Ján Čarnogruský pýta: “Čo urobia niektorí naši slniečkárski novinári, ktorí dva roky tvrdili, že Rusi ovplyvnili americké prezidentské voľby. Napr. Peter Schutz v SME vo svojich komentároch mal zmienky, že Rusi zasahovali do amerických prezidentských volieb. Ospravedlní sa svojim čitateľom?”
“Ešte zo zahraničia. Rusko poslalo do Venezuely svojich vojakov. Zatiaľ iba stovku, ale môže ju zvýšiť. Na druhej strane NATO uskutočnilo v Gruzínsku vojenské manévre.”
Podľa Čarnogurského ide o podobnú situáciu ako bola Kubánska krízu z roku 1963. “Čisto geopoliticky: po rozpustení Varšavskej zmluvy Rusko doteraz nikdy vojensky nezasiahlo tak ďaleko. Ak sa Spojeným štátom nepodarí vytlačiť Rusko z Venezuely, bude to dôkaz úpadku americkej moci a vzostupu ruskej,” domnieva sa právnik a bývalý politik.
 
 

 
Príspevok Čarnogurský: “Čaputová? Vystupovala v televíznych diskusiách pôvabne, to je asi tak všetko” zobrazený najskôr Hlavné správy.