Indonézia 9. augusta 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TASR/AP-Fauzy Chaniago)
 
Caritas v Indonézii sa bezodkladne zapojila do pomoci obetiam tragického zemetrasenia, ktoré zasiahlo ostrov Lombok. Na mieste pomáhajú aj iné organizácie. Ako hovorí veľvyslanec Indonézie pri Apoštolskom stolci, „potreba pomôcť je veľmi veľká.” „Sme pripravení poskytnúť pomoc každému. Katolíci v Indonézii sú menšinou, avšak v takých prípadoch ako je tento, sme vyzvaní k tomu, aby sme prejavili našu identitu, ktorou je solidarita,” hovorí riaditeľ indonézskej Caritas Banu Kurnianto. Dobrovoľníci tejto organizácie začali s pomocou už po prvých otrasoch, ktoré zaznamenali už týždeň pred nedeľnou tragédiou. 

Pohľad na zničené budovy po zemetrasení na indonézskom ostrove Severný Lombok

Caritas poskytuje pomoc v tiesni tým, ktorí to potrebujú, a to najmä v oblasti potravín a hygieny. Má tiež v pláne podporiť projekty týkajúce sa  rekonštrukcie a opravy poškodených domov. Predbežná bilancia tragédie hovorí o viac ako 140 mŕtvych a o stovkách zranených osôb. Mnohé  budovy sa úplne alebo čiastočne zrútili. „Fakt, že svoju solidaritu s trpiacimi obeťami zemetrasenia v Indonézii vyjadril tiež pápež František nami pohla,” hovorí veľvyslanec Indonézie pri Apoštolskom stolci, Wanry Wabang.
„Veľmi nami pohol telegram pápeža Františka,” povedal pre Vatikánsky rozhlas veľvyslanec Wanry Wabang. „Hovoríme o veľkom nešťastí, keďže zemetrasenie bolo na najznámejšom mieste v Indonézii, na ostrovoch Lombok a Bali. Slová pápeža sú oporou a odhodlaním pre všetkých, ktorí chcú pomôcť. Prezident upozornil príslušné orgány, pričom vyzýval na pomoc obetiam. Indonézsky Červený kríž požiadal o zásobovanie krvou, ktorej je málo, a je veľmi potrebná. Tiež sú potrebné aj iné formy pomoci, chýba jedlo, stany aj komunikačné nástroje.” (Zdroj: ekai.pl / Preložila: Tatiana Janočková).

Príspevok Caritas v Indonézii sa aktívne zapojila do pomoci obetiam zemetrasenia zobrazený najskôr Hlavné správy.