Bratislava 26. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Podľa prieskumu verejnej mienky agentúry MVK zverejneného portálom Zoznam.sk v pondelok má v súčasnosti najväčšiu šancu vyhrať marcové prezidentské voľby eurokomisár Maroš Šefčovič s podporou 30,3 %.
Upozornenie: Pretože prieskumy agentúr sa pri posledných parlamentných voľbách od skutočných výsledkov značne líšili, k výsledkom aktuálnych prieskumov pristupujte s použitím kritického myslenia.

Na snímke z diskusie prezidentských kandidátov Štefan Harabin, Maroš Šefčovič, Zuzana Čaputová, Milan Krajniak, Robert Mistrík

Na druhej priečke ale oproti predošlým sondám agentúr nastáva zmena. Zuzana Čaputová, ktorá je kandidátkou a aj podpredsedníčkou hnutia Progresívne Slovensko, má podľa MVK podporu 19,4 % a Robert Mistrík, ktorý kandiduje s podporou SaS a Spolu získal na konci februára v prieskume 14,2 % hlasov.
Štvrtý je podľa tohto prieskumu aktuálne sudca Štefan Harabin s 8,3%, na 5. mieste sa umiestnil František Mikloško s 7,3%, na 6. mieste Marian Kotleba z ĽSNS so 6,5%.
Siedmu priečku obsadil šéf vládnej strany Most-Híd Béla Bugár s 6,3%. za ním na 8. mieste figuruje Milan Krajniak zo Sme rodina s 3,1%, na 9. mieste politológ Eduard Chmelár s 1,7 %, a na 10. mieste je József Menyhárt s 1, 6%, ktorý sa však pred týždňom kandidatúry vzdal.
Agentúra MVK uskutočnila výskum verejnej mienky na vzorke 1.083 respondentov, ktorá bola reprezentatívna pre dospelú populáciu SR z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, regiónov a veľkostných kategórií sídiel v dňoch 13. až 19. februára 2019.
Išlo o výskum realizovaný kvótnym výberom a technikou face-to-face interview (štandardizovaný rozhovor) prostredníctvom anketárskej siete. Zadávateľom prieskumu bol internetový portál Zoznam.sk.
 
 
Príspevok Čaputová údajne začína preberať voličov Mistríkovi. Podľa prieskumu MVK ho preskočila o päť percent zobrazený najskôr Hlavné správy.