Bratislava 21. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Monika Himpánová)

Prezidentka Zuzana Čaputová počas svojej aktuálnej návštevy Japonska verejne prezentuje svoj záujem o ekologické témy. Ako pre agentúru SITA uviedol jej hovorca Martin Strižinec, prezidentka dnes rokovala s japonským premiérom Šinzóm Abem, pričom sa rozprávali o výzvach a inováciách v oblasti životného prostredia. Navštívila aj mesto Fujisawa Sustainable Smart Town, ktoré je konceptom inovatívneho a ekologického bývania

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová počas návštevy Fujisawa Sustainable Smart Town

Projekt Fujisawa Sustainable Smart Town vznikol z iniciatívy prefektúry Kanagawa a súkromného sektora na vytvorenie modernej komunity s využitím viac ako sto rokov skúseností s integráciou najnovších zelených technológii pri plánovaní mesta a výstavby 1000 domácností, „Ide o nový koncept inovatívneho ekologického bývania. Spája trvalo udržateľný rozvoj mesta a jeho komunity, ako aj vysokej životnej úrovne obyvateľov, vytvára nový koncept inovatívneho ekologického bývania,“ informoval Strižinec. Projekt využíva napríklad solárne panely či moderné elektrické siete (smart grids).

Zuzana Čaputová odletela na návštevu Japonska v nedeľu 20. októbra. Zúčastní sa tam na slávnostnej intronizácii cisára Naruhita. Pri príležitosti 100. výročia nadviazania bilaterálnych vzťahov, už pozvala člena cisárskej rodiny na Slovensko. Z návštevy by sa mala vrátiť vo štvrtok 24. októbra.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj