Bratislava 12. marca 2019 (HSP/Foto:TASR)
 
Hoci sa kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová na prekvapenie mnohých vo včerajšej diskusii pomerne ostro vyhranila voči súčasnému prezidentovi Andrejovi Kiskovi, zrejme zo strachu straty preferencií, ten pre zmenu dnes ráno na sociálnej sieti prezentoval, že liberálnu kandidátku podporuje a na svojej hlavnej profilovej fotografii dal všetkým vedieť, že v sobotu bude voliť práve podpredsedníčku Progresívneho Slovenska

Na snímke prezident SR Andrej Kiska (vpravo) a Zuzana Čaputová (vľavo) v rozhovore počas prijatia v Bratislave 2. mája 2016

Kiska si zmenil profilovú fotografiu na Facebooku so sloganom “Volím Čaputovú” v utorok ráno, len niekoľko hodín po diskusii organizovanej Denníkom N, na ktorej saa Zuzana Čaputová vyhranila voči Kiskovi.
Prezident v médiách vyjadril podporu Čaputovej už viackrát. Tá však v rozhovore pre Denník N po odhalení káuz a začatí vyšetrovania v prípade Kiskovej spoločnosti KTAG povedala, že na jeho mieste by sa radšej stiahla a do straníckej politiky by na jeho mieste nešla.
 

 
“Priznám sa, že tú kauzu sledujem len cez médiá. Ak sa rozhodne vstúpiť do politiky, verím, že tak urobí iba v prípade, ak očistí svoje meno, alebo ak urobí príslušné aj právne konsekvencie. Pokiaľ viem, zatiaľ tam neprebieha trestné konanie,” uviedla Čaputová.
Moderátorka Monika Tódová reagovala, či je pre Čaputovú daňový delikt Kisku prekážkou na to, aby mohol pokračovať v straníckej politike.
Podľa Čaputovej to závisí od závažnosti daňového deliktu. “Neviem,” uviedla s tým, že ona by za súčasnej situácie Kisku do politiky nevstupovala. “Hoci si ho ako politika vážim, pre mňa by to bola prekážka.”
Tódová ďalej pripomenula, že v minulosti líder PS Štefunko uviedol, že jeho strana bude súčasťou politického projektu, v prípade, ak sa v ňom bude angažovať prezident Kiska.
“To je ten dodatok, ak bude nejaký projekt. Nemám žiadne informácie o tom, v akej podobe nejaký projekt založí, alebo nezaloží. Ja som súčasťou Progresívneho Slovenska, ktoré je samostatným subjektom. Vyslali sme signál, že spolupracujeme a spájame sa so stranou Spolu, pretože to považujeme za vhodné v rámci celospoločenskej aktivity. O projekte pána Kisku neviem vôbec nič,” vysvetlila Čaputová.
 
Príspevok Čaputová sa ostro vyhranila voči Kiskovi, ten si ju napriek tomu “vystavil” na svojej profilovej fotografii na sociálnej sieti zobrazený najskôr Hlavné správy.