Bratislava 30. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Petr David Josek)
 
Kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová už prišla do svojho štábu, kde bude čakať na výsledky druhého kola prezidentských volieb. Očakáva, že súboj s Marošom Šefčovičom bude tesný, myslí si, že bude nižšia volebná účasť. Na otázku, či má obavy, odpovedala, že “ani nie”. Ak by nevyhrala, potvrdila, že plánuje kandidovať do NR SR v budúcoročných parlamentných voľbách.

Na snímke kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová

Čaputovú by vo volebnú noc malo do bratislavskej Starej tržnice prísť podporiť zhruba 700 hostí. Pozvánku dostal aj končiaci prezident Andrej Kiska a emeritný arcibiskup Robert Bezák. Spomedzi politikov by mali prísť zástupcovia Progresívneho Slovenska a Spolu. Okrem dobrovoľníkov z kampane z celého Slovenska by sa na volebnej noci mali zúčastniť aj herci ako napríklad Zuzana Fialová, Táňa Pauhofová či herec Richard Stanke. Nálada v štábe je skôr optimistická, ale niektorí hostia sa obávajú nízkej volebnej účasti, ktorá môže ovplyvniť výsledky. V jej štábe predpokladajú, že výsledky by mohli byť zrejmé medzi polnocou a jednou hodinou rannou.
Podľa medializovaných informácií Zuzanu Čaputovú prišiel do volebného štábu podporiť aj brat Mariana Kočnera Ivan Kočner, ktorý pôsobí ako aktivista a Čaputovú podporoval aj pri kauze Pezinskej skládky. Ivan Kočner je majiteľom kaviarne, a vo volebnom štábe pripravuje novinárom kávu. S kauzami svojho brata údajne nemá nič spoločné.
Do 22:00 sa dnes koná druhé kolo prezidentských volieb. Pred dvomi týždňami v prvom kole uspela Zuzana Čaputová s viac ako 40 percentami hlasov a Maroš Šefčovič s takmer 19 percentami.
 
Príspevok Čaputová prišla do volebného štábu, z výsledku nemá obavy: “Keď nevyhrám, budem kandidovať v parlamentných voľbách”. Podporiť ju prišiel Kočnerov brat Ivan. Novinárom varí kávu zobrazený najskôr Hlavné správy.