Bratislava 5. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Právnička a prezidentská kandidátka hnutia Progresívne Slovensko (PS) Zuzana Čaputová pred niekoľkými dňami apelovala na verejnosť v súvislosti s násilím. Dnes na jej tlačovej konferencii zamedzili prístup novinárovi Martinovi Daňovi, ktorého následne aj zbili

Na snímke Zuzana Čaputová

Na sociálnej sieti novinár Martin Daňo informoval, že na agresívnych príslušníkov bezpečnostnej služby bola privolaná polícia.
“Na verejnej tlačovke pani Čaputovej ma chceli obmedziť dvaja neznámi vagabundi a nechceli ma pustiť dovnútra a strhla sa bitka,” uviedol Daňo na sociálnej sieti s tým, že príslušníci bezpečnostnej služby ho vraj niekoľko minút škrtili až do príchodu polície.
Zuzana Čaputová organizovala tlačovú konferenciu pre novinárov a verejnosť na tému nelegálnej skládky odpadov v obci Gbely.
O vyjadrenie k incidentu sme požiadali tím prezidentskej kandidátky Čaputovej. Budeme vás informovať.
 

 
Čaputová upozorňovala na násilie v spoločnosti
Paradoxné je, že samotná Zuzana Čaputová tento týždeň upozorňovala na násilie v spoločnosti.
“Voči akémukoľvek násiliu nesmieme byť ľahostajní – to nám dnes pripomína medzinárodný deň nenásilia. Nezatvárajme pred násilím oči a zastaňme sa tých, ktorí trpia,” uviedla v utorok vo videu na Facebooku.
 

 
 
Príspevok Čaputová pred niekoľkými dňami upozorňovala na násilie, dnes sa pred jej tlačovkou strhla bitka zobrazený najskôr Hlavné správy.