Bratislava 21. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)
 
Zúčastnil som sa otvorenia dnešnej mimoriadnej schôdze NR SR a vyjadril som hneď v úvode svoj nesúhlas s jej programom, nerešpektoval som požiadavku predsedu NR SR A. Danka, aby koalícia podporila program schôdze

Na snímke Dušan Čaplovič

Dôvod? Od počiatku som zásadne proti tomu, aby sa téma akejkoľvek magisterskej, rigoróznej, doktorandskej a habilitačnej práce a inauguračného konania riešila v parlamente, aj v tomto prípade hlboko spolitizovanej kauzy vyhorenou opozíciou a straníckym médiom Denníka N.
Parlament z rokov 2012 – 2016, v ktorom mal Smer-SD 83 poslancov, sa rozhodol neriešiť medializované problémy okolo doktorandskej práce vtedajšieho podpredsedu NR SR a bývalého eurokomisára Jána Figeľa, hoci vtedajšia koalícia mala dostatočnú väčšinu. Ba dokonca súveká „svätá“ inkvizícia pod velením R. Sulíka a I. Matoviča okrem výkrikov a výziev na odstúpenie podpredsedu NR SR nežiadala zvolať mimoriadnu schôdzu.
Preto aj dnešné lynčovanie predsedu NR SR odmietam a budem sústavne tvrdiť, že akékoľvek podozrenie z opisovania, kompilovania takýchto prác sú len vnútornou vecou vysokých škôl a jej orgánov, resp. v konečnom dôsledku súdov.
Naďalej zastávam názor, že ak boli zlyhania, plnú zodpovednosť majú školitelia, oponenti a hodnotiace komisie, ktorí mohli a môžu vrátiť nedostatočnú prácu na prepracovanie, či dopracovanie.
Z uvedeného dôvodu som sa nezúčastnil ani tajného hlasovania, pretože uvedené prístupy, postoje, návrhy tohto opozičného kabaretného telesa zásadne ignorujem a budem v budúcnosti ignorovať. Parlament nie je vyšetrovací orgán a takýmto spôsobom nehorázne prekračuje svoje kompetencie.
 
Príspevok Čaplovič: Politický kabaret opozície v parlamente zobrazený najskôr Hlavné správy.