New York 24. októbra 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant, Paul Chaisson/The Canadian Press)
 
Funkčné výbušné zariadenie objavila polícia v stredu pri dome bývalého amerického prezidenta Billa Clintona a jeho manželky Hillary v Chappaque v štáte New York. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News

Na kombosnímke Barack Obama a Bill Clinton

Výbušné zariadenie bolo zaslané poštou aj na adresu kancelárie bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu. Jeho dodaniu zabránila Tajná služba Spojených štátov (USSS).
Príslušníci amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) našli v pondelok výbušninu aj v poštovej schránke v areáli rezidencie amerického miliardára a filantropa Georgea Sorosa.
Tajná služba “zachytila dve podozrivé zásielky adresované jej chránencom, ktorí boli identifikovaní ako pán a pani Clintonovci,” uvádza sa vo vyhlásení USSS.
Zásielka s výbušninou adresovaná do sídla Billa a Hillary Clintonovcov bola zachytená pracovníkom USSS v utorok večer. Podozrivú zásielku adresovanú kancelárii Barracka Obamu zachytil pracovník USSS, kontrolujúci poštu pre Biely dom, v stredu vo Washingtone.
Zaslanie výbušnín na adresy dvoch bývalých demokratických prezidentov odsúdil aj Biely dom a označil ho za “ohavný” čin.
 
Príspevok Bývalým prezidentom Clintonovi a Obamovi poslali poštou výbušné zariadenie zobrazený najskôr Hlavné správy.