Kyjev 28. augusta 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Natalia Seliverstova)
 
Rusko vyvoláva nepokoje v prímorských oblastiach krajiny. Aktivity Ruska v Azovskom mori vyvíjajú tlak na ekonomiku v námorných prístavoch Mariupol a Berďansk. Vo vysielaní televíznej stanice Espreso to uviedol bývalý veliteľ ukrajinského námorníctva a viceadmirál Sergej Gajduk.

Mariupol. Prístav

Podľa Gajduka v týchto prístavoch pracuje asi päť tisíc ľudí. A práve oni sa môžu v prípade, že stratia zamestnanie, rozhodnúť pre akcie sociálneho charakteru. S tým, podľa bývalého veliteľa námorníctva Ukrajiny, Moskva počíta.
“Medzi obyvateľmi môže dôjsť k spoločenským výkyvom, a teda sa chybný prepočet uberá týmto smerom. (…) A na to Rusko vsádza,” podotkol Gajduk.
Situácia, ako zdôraznil Gajduk, je navyše komplikovaná tým, že sa Mariupol nachádza v relatívnej blízkosti od miest, kde na Donbasu prebiehajú vojenské operácie.
Bývalý veliteľ zdôraznil, že nepokoje medzi obyvateľmi smerujú na západ od Mariupol a samotného mesta, pretože ľudia prichádzajú o prácu a nemôžu živiť svoje rodiny.
 
Príspevok Bývalý veliteľ ukrajinského námorníctva: Rusko môže za ľudové nepokoje v krajine zobrazený najskôr Hlavné správy.