Moskva 29. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Metropolitan Police)
 
Alexander Boržko, bývalý veliteľ kadetov na Ďalekovýchodnom vyššom vojenskom veliteľskom učilišti Anatolija Čepigu, ktorý figuroval vo vyšetrovaní prípadu otravy Sergeja a Julie Skripaľových, označil v rozhovore pre Sputnik informáciu o tom, že sa pod daným menom ukrýva Ruslan Boširov, za ľahkú schizofréniu

Na snímke vydanej metropolitnou políciou v Londýne v stredu 5. septembra 2018 Alexej Petrov a Ruslan Boširov na Fisherton Road v Salisbury v Anglicku 4. marca 2018

V stredu portál britského projektu Bellingcat spolu s portálom Insider zverejnil príspevok, v ktorom sa tvrdí, že Boširov je v skutočnosti Anatolij Čepiga, plukovník GRU. Bellingcat už skôr publikoval správy, ktoré neskôr neboli potvrdené.
Podľa portálu Insider sa Anatolij Čepiga narodil 5. apríla roku 1979 v dedine Nikolajevka v Amurskej oblasti. Vyštudoval Ďalekovýchodné vyššie vojenské veliteľské učilište a odišiel slúžiť v 14. brigáde jednotky rýchleho nasadenia GRU. Podľa portálu hrala jednotka Čepigy dôležitú úlohu v druhej čečenskej vojne. Portál tiež ďalej tvrdí, že Ruslan Boširov sa z neho stal až po odchode do Moskvy, kde vyštudoval akadémiu Hlavnej správy ozbrojených síl RF.
Alexander Boržko pre Sputnik uviedol, že pred tým, ako začal pracovať v DOSAAF (Dobrovoľná spoločnosť pre spoluprácu s armádou, letectvom a námorníctvom), bol veliteľom bataliónu kadetov na Ďalekovýchodnom vyššom vojenskom veliteľskom učilišti.
“V roku 2001 sme mali absolventa s priezviskom Čepiga. Sám som vojakom a môžem povedať, že informácie v médiách, ktoré hovoria o jeho údajnej účasti v kauze Skripaľových, zaváňajú ľahkou schizofréniou. Na učilišti pripravovali vojenských dôstojníkov na plnenie bojových úloh, sám Čepiga bojoval v Čečensku, ale nebol vycvičený ku spravodajským akciám,” uviedol Boržko.
Spoločník agentúry tiež žartoval, že má v pláne zmeniť svoj vzhľad. “Myslím si, že aj mňa uvedie anglická rozviedka na zoznam, pretože som tu tiež bol veliteľom. Mal by som ísť na plastiku,” vtipkoval.
Už skôr britské úrady oznámili, že identifikovali dvoch ruských občanov, ktorí stoja za otravou bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa, ktorá sa odohrala 4. marca. Išlo o Alexandra Petrova a Ruslana Boširova.
Britská premiérka Theresa Mayová obvinila z incidentu ruskú vojenskú spravodajskú službu, ktorá konala na príkaz najvyššieho vedenia krajiny. Moskva svoju účasť na tejto udalosti popiera.
 
Príspevok Bývalý veliteľ Čepigu označil vyšetrovanie Boširova za schizofréniu zobrazený najskôr Hlavné správy.