Bratislava 25. marca 2019 (HSP/Foto:Facebook)
 
V prípade vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej dnes ráno na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) v Nitre vypovedal bývalý novinár a príslušník SIS Peter Tóth, ktorý bol donedávna utajovaným svedkom. Informovala TV Markíza.

Na snímke Peter Tóth

Tóth mal byť údajne členom skupiny, ktorá za odplatu sledovala viacero osôb vrátane novinára Kuciaka pre podnikateľa Mariana Kočnera, ktorý bol minulý týždeň v prípade oficiálne obvinený z objednania vraždy Kuciaka a Kušnírovej z februára 2018.
Podľa Markízay, Tóth prišiel do sídla NAKA dnes ráno po 8. hodine v policajnom sprievode. Krátko po ňom prišiel aj Štefan Neszméry, advokát Aleny Zsuzsovej. “Neviem, kto bude vypovedať, nič nám nepovedali,” uviedol krátko novinárom Neszméry.
Tóth bol viac ako päť mesiacov utajeným svedkom, teraz už v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice vystupuje pod vlastným menom.
Peter Tóth prišiel v októbri sám na políciu s tým, že chce v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka svedčiť. Podľa médií mal priznať, že okrem Kuciaka sledoval aj reportéra portálu Aktuality.sk Vagoviča, reportérku Denníka N Tódovú, reportéra SME Valčeka či šéfredaktora časopisu .týždeň Hríba.
Podľa výpovede Tótha, mal novinárov sledovať za účelom ich diskreditácie na sociálnych sieťach, na stránke Mariána Kočnera Na pranieri, čo Kočner aj spustil. Po medializovaní niektorých uniknutých informácie z vyšetrovacieho spisu vraždy Kuciaka však Peter Tóth zistil a uvedomil si, že novinárov v skutočnosti nesledoval len preto, aby sa ich špinavá bielizeň prepierala na sociálnych sieťach, ale že jeho informácie poslúžili aj pri plánovaní vraždy.
Správu aktualizujeme.
 
 
 
Príspevok Bývalý utajený svedok Peter Tóth dnes vypovedá na NAKA zobrazený najskôr Hlavné správy.