Bývalý ukrajinský prezident prehlásil, že jeho krajina nikdy nebola skutočným štátom

25. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky)

Bývalý prezident Leonid Kučma prehlásil, že Ukrajina nikdy nebola plnohodnotným štátom a ľudia tejto krajiny sú dnes v hroznej situácii. Jeho slová uvádza Ukrajina.ru.
Na snímke Leonid Kučma

„Ukrajina nikdy nebola štátom v pravom zmysle tohto slova a dnešná situácia Ukrajincov je hrozná. Sedemdesiat päť percent HDP sú naše dlhy. To je hrozné. A kto ich bude splácať? Ak nám teraz nedá pôžičku Medzinárodný menový fond, tak čo, budeme vyhlasovať default?” pýta sa.
Politik je presvedčený, že do takej situácie dostali krajinu poslanci Rady a mocná elita. Pritom Kučma uviedol, že dnes sa politici pripravujú k blížiacim sa prezidentským a parlamentným voľbám a zabúdajú na životné podmienky obyvateľstva a stav národnej ekonomiky.
Okrem toho, ako uviedol bývalý prezident, na Mníchovskej konferencii o bezpečnosti, ktorá skončila minulý týždeň, sa Ukrajina „ocitla úplne mimo”. „Keby tam neprišiel prezident a nepripomenul, že sme na európskej mape, tak by na nás najskôr zabudli. To je hrozné. A o tom je nutné premýšľať,” domnieva sa.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.