Damask 11. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Iliya Pitalev)
 

Sýrsky vojenský expert a brigádny generál na dôchodku Ali Maqsud povedal pre Sputnik, že „teroristické útoky počas víkendu v sýrskej provincii Qamishli sa stali odpoveďou na posledné stretnutie Ruska, Turecka a Iránu v Teheráne. Lídri týchto krajín rokovali o oslobodení provincie Idlib a územia na východnom brehu Eufratu“.

Ilustračné foto

Podľa názoru sýrskeho experta silný hnev teroristov a ich sponzorov vyvolali slová iránskeho prezidenta H. Rúháního, ktorý povedal, že Američania sú prítomní na východnom brehu Eufratu a vykonávajú tam nelegálnu činnosť. „Bohužiaľ, je tam sústredených veľmi veľa síl. Musíme zabezpečiť, aby všetky cudzie jednotky opustili Sýriu,” povedal iránsky prezident.
„Američania chcú urobiť čiaru cez rozpočet a spôsobiť chaos, aby narušili operáciu sýrskej armády. Okrem toho chcú zrušiť kontakty nedávno zavedené sýrskymi demokratickými silami (sú zložené prevažne z Kurdov) so sýrskou vládou,” povedal sýrsky generál na dôchodku Ali Maqsud. Kurdské sily sú rôznorodé v ich politických názoroch, no, najsilnejšie sily vystupujú za spojenie so sýrskou vládou, pretože chápu, že spolupráca s Američanmi je márna. Kurdi chápu, že Američania ich ľahko opustia, až príde čas, povedal Ali Maqsud.
„Američania sa cez ozbrojencov snažia narušiť operáciu v Idlibe, aby nedošlo k oslobodeniu Sýrie zahraničnými silami, ktoré sú na jej území nelegálne. Predovšetkým hovoríme o amerických silách.”
Sýrsky vojenský expert poznamenal, že žiadne nepriateľské úsilia nezmenia plány sýrskej armády a ich spojencov. Idlib a severovýchodná časť Sýrie budú úplne oslobodené od ozbrojených skupín.
 

Príspevok Bývalý sýrsky generál prezradil, komu boli venované výbuchy teroristov. Odpoveď vás neprekvapí zobrazený najskôr Hlavné správy.