Washington/Štokholm 21. júna 2018 (HSP/Sputnik/Foto: AP- Evan Vucci)
 
Americký prezident Donald Trump začal sériou tweetov verbálny útok proti Európe, skritizoval veľkorysú európsku migračnú politiku a pomenoval ju ako katastrofálnu. Vyvolalo to ostrú reakciu bývalého švédskeho premiéra Carla Bildta

Na snímke americký prezident Donald Trump

Americký prezident Donald Trump bol skritizovaný bývalým švédskym premiérom Carlom Bildtom, podľa ktorého je americký vodca  “oveľa horší”, čo sa týka destabilizácie Európy, než samotný Vladimír Putin.
Vo svojom tweete Trump napísal, že migrácia “otriasla” už tak slabou berlínskou koalíciou. Uviedol tiež, že zločinnosť v Nemecku rastie, a že “dovoliť miliónom ľudí, ktorí silne a radikálne menia európsku kultúru”, bola chyba.
 

 
Na to Carl Bildt, dôstojný zástanca EÚ, odpovedal na svojom Twitteri, že nemecká kriminalita skutočne dosiahla najnižšiu úroveň po celé desaťročia a stále klesá “napriek všetkým pokusom Trumpa a ďalších, ktorí tvrdia opak”.
 

 
Bildt navyše napísal, že pokiaľ ide o destabilizáciu Európskej únie, je Trump “ďaleko horší” ako Vladimir Putin, o ktorom najčastejšie píšu švédske médiá a politici ako o nebezpečenstve.
 
Príspevok Bývalý švédsky premiér: Trump destabilizuje EÚ ešte viac než Putin zobrazený najskôr Hlavné správy.