Tel Aviv 13. apríla 2018 (HSP/Ria/Foto:TASR/AP-Sebastian Scheiner)
 
Portál Ria publikoval informáciu podľa ktorej bývalý riaditeľ Mossadu Efraim Háleví vyzval Izrael nevstupovať do otvorenej konfrontácie s Ruskom kvôli súčasnej situácie v Sýrii.

Ilustračné foto

“V trojuholníku Irán – Rusko – Izrael sú možné ľubovolné situácie, s podobnými sme sa ešte nestretli. Museli by sme sa postaviť svetovej veľmoci, ktorá sa upevnila v Sýrii a je dôležitou silou na severe izraelskej hranice” informoval bývalý šéf Mossadu v interview 10 izraelskému kanálu
Podľa Hálevího bude Rusko ešte veľmi dlho v Sýrii. Rusko podľa jeho slov prišlo do Sýrie, aby tam upevnilo svoje pozície a ostalo tam dlho. Postavili tam základne a budú tam niekoľko desiatkov rokov. Moskva sa pritom môže spoliehať na pomoc Iránu. Izrael sa za žiadnych okolností nesmie dostať do otvorenej konfrontácie s Ruskom. Ak by žiaľ k priamej konfrontácii prišlo, Izrael by sa ocitol v ohrození svojej existencie a porážka by znamenala koniec Izraela.
Rusko pokojne reaguje na americkú hystériu a cieľavedome vedie svoju politiku v Sýrii, pretože si je vedomé svojej sily.
 
Príspevok Bývalý riaditeľ Mossadu nedoporučuje otvorenú konfrontáciu s Ruskom zobrazený najskôr Hlavné správy.