Bývalý prezidentský kandidát Jeb Bush nemieni byť v politike

Houston 13. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/APJohn Minchillo,Richard Drew)

Bývalý guvernér Floridy a neúspešný uchádzač o prezidentskú nomináciu Republikánskej strany Jeb Bush vylúčil, že by ešte niekedy kandidoval na nejakú volenú politickú funkciu

Na snímke republikánsky prezidentský kandidát Jeb BushNa snímke republikánsky prezidentský kandidát Jeb Bush

Do vlaňajšieho boja o nomináciu Republikánskej strany vstúpil Jeb Bush ako predpokladaný favorit. Veľmi skoro však zo súboja vypadol a podporil kandidatúru Teda Cruza. Napokon však v primárkach oboch porazil víťazný Donald Trump, ktorý bol pôvodne považovaný za outsidera.

John Ellis “Jeb” Bush je synom, respektíve bratom dvoch exprezidentov: Georgea Busha staršieho a mladšieho. V rokoch 1999-2007 zastával post guvernéra svojho domovského štátu Florida.

Teraz však vylučuje, že by niekedy v budúcnosti opäť kandidoval za guvernéra alebo iného voleného verejného činiteľa. Podľa vlastných slov sa chce venovať hlavne svojmu podnikaniu a ním založenej nadácií, ktorá presadzuje reformy amerického vzdelávacieho systému.

Jeb Bush momentálne vyučuje na Texas A&M University v meste College Station. Študentom vysvetľuje úlohy guvernéra v politickom systéme Texasu.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.