Kyjev 27. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Sergei Chuzavkov)
 

Bývalý ukrajinský prezident Viktor Juščenko v éteri televízie 112 Ukrajina porovnal obyvateľov Donbasu s obyvateľstvom nacistického Nemecka. Povedal, že sú obeťami propagandy

Na snímke bývalý ukrajinský prezident Viktor Juščenko

Podľa Juščenka za posledné štyri roky občianskej vojny sa sebauvedomenie obyvateľov Donbasu zmenilo natoľko, že akékoľvek voľby, usporiadané kyjevskou vládou, zatiaľ nemajú žiadny zmysel. Ako príklad uviedol nacistické Nemecko.
“Prečo v Nemecku v októbri a v novembri 1945 nevykonávali voľby na americkom, francúzskom alebo britskom území? Prečo to neurobili ani v roku 1946? Veď Hitler už nežil,” spýtal sa Juščenko.
A dodal, že keby v Nemecku v roku 1945 vykonali voľby, získali by také výsledky, s ktorými by sa nemohli vysporiadať ani rok alebo dva.
Juščenko zdôraznil, že obyvatelia Donbasu sa líšia od obyvateľstva ostatných častí Ukrajiny.
“Ako sa dajú zmeniť názory človeka. Povedať mu, že som jeho kamarát? Aj keď chodí do Moskovskej cirkvi, hovorí cudzím jazykom, modlia sa k Pavlíkovi Morozovovi. Je to očividné, že sme iní. Ale nie sme odlišní. Niečo iné býva aj v rodine. Ale dajte možnosť dialógu, aby som počas jedného alebo dvoch rokov mal možnosť intenzívne komunikovať,” dodal.
 

Príspevok Bývalý prezident Ukrajiny prirovnal obyvateľov Donbasu k obyvateľom nacistického Nemecka zobrazený najskôr Hlavné správy.