Moskva 22. septembra 2018 (HSP/vz.ru/srspol.sk/Foto: Screenshot YouTube)
 
„Snajperom z Gruzínska, Lotyšska a ďalších štátov velil americký žoldnier,“ vyhlásil bývalý predseda vlády Ukrajiny Nikolaj Azarov. „Tento žoldnier „vytyčoval úlohy“. Práve jeho snajperi „vystrieľali väčšiu časť ľudí na Majdane“, aby boli vyprovokované „represie proti Strane regiónov a Komunistickej strane,“ povedal Azarov.

Na snímke Nikolaj Azarov

Taktiež vyhlásil, že „prevrat“ na Ukrajine zosnovali na „likvidáciu tých síl, ktoré boli za normálne vzťahy“ s Moskvou. Práve na to bolo potrebné „vystrieľanie mierovej manifestácie na majdane“ píše RIA Novosti s odvolaním sa na mix.tv.
Ako vyhlásil Azarov, fotografie a svedkovia uvádzajú, že „bezprostrednými organizátormi odstreľovania“ boli súčasný predseda parlamentu Andrej Parubij, predseda bezpečnostného výboru Verchovnej rady Sergej Pašinskij a tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny Alexander Turčinov. Podiel na týchto popravách má aj súčasný prezident Ukrajiny Petro Porošenko, ktorý „aj financoval tieto akcie“, povedal expremiér.
Pripomeňme si, že gruzínski snajperi, ktorí sa zúčastnili udalostí na ,ajdane v Kyjeve vo februári 2014, prezradili, že ich inštruoval bývalý americký vojak, ktorého im predstavil bývalý prezident Gruzínska Michail Saakašvili a jeho poradca Mamuka Mamulašvili.
 
Príspevok Bývalý predseda vlády Ukrajiny Nikolaj Azarov o americkom šéfovi snajperov na kyjevskom majdane zobrazený najskôr Hlavné správy.