/HSP/Foto:TASRBratislava 14. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Bývalý dlhoročný policajt sa v rozhovore pre portál Dobré noviny rozrozprával o zmenách, ktoré si v policajnom zbore predstavuje. Uviedol tiež, že z informácií, ktoré má, je pravdepodobné, že čoskoro príde polícia s obrovským odhalením, ktoré vraj mnohých šokuje. Sám bývalý policajný plukovník sa toho obáva

Na snímke Branislav Diďák

Branislav Diďák slúžil v slovenskej polícii 26 rokov a teraz sa zameriava na komplexnú reformu polície. “Viacerí odborníci a bývalí aj súčasní policajti sme sa zhodli na tom, že systém polície zamrzol niekedy v minulom storočí. A to nie je dehonestácia práce, a o tom, že by policajti nechceli vykonávať svoju funkciu, ale je to holý fakt. Systém riadenia je známy ešte od dôb komunistickej strany, a takisto aj systém rozdeľovania funkcií. A vôbec celé vyšetrovanie a vyhľadávanie je niekde dávno v minulosti,” uviedol svoj názor Diďák.
Predmetom diskusie bola aj stále intenzívne vyšetrovaná vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Moderátor Marián Balázs uviedol, že polícia napriek skepse verejnosti túto vraždu už takmer úplne vyšetrila, no dodáva, že zostávajú pochybnosti, kto si vraždu objednal. Diďák povedal, že obdivuje kolegov, ktorí vyšetrujú tento “morálne zlý” prípad.
“Ľudia, ktorí na tom pracovali vo dne v noci, dosť zle znášali tento mediálny tlak,” pokračoval. Teraz je aj podľa jeho slov na rade krok, aby boli odhalení objednávatelia. “Z tých rozhovorov, ktoré vedieme, mám až obavu vysloviť to. Ja si myslím, že sa to za určitých okolností môže podariť. Je v tom veľa čestných policajtov a je to tak mediálne známa kauza, že sa to nebude dať celkom zviesť na nepravú stopu…”
Povedal tiež, že sa obáva rozuzlenia prípadu. “Nechcem povedať viac, ale naozaj nemám z toho dobrý pocit. Možno, že to bude niečo, čo otrasie Slovenskom rovnako ako samotná vražda” vyhlásil Diďák.
Najnovšie medializované informácie z prostredia vyšetrovania vraždy hovoria o tom, že NAKA podozrieva podľa Denníka N aj nitrianskeho podnikateľa a majiteľa SBS Bonul Norberta Bödöra.
Monika Tódová zo spomínaného kontroverzného denníka uvádza, že podľa jej informácií sa Bödör podieľal na vražde buď financovaním sledovania novinárov, alebo bol do ich sledovania zaangažovaný aj on osobne.
Polícia tiež tento týždeň upozornila na zverejňovanie informácií o vražde Jána Kuciaka s tým, že ide o vynášanie informácii z vyšetrovacieho spisu (viac v článku).
“Je to nepríjemné, že do siete možnej manipulácie sa svojim komentárom zaplietla práve redakcia, pre ktorú písal zavraždený Ján Kuciak,” uviedol prezident policajného zboru Milan Lučanský.
Okrem toho po opakovanom medializovaní informácií z vyšetrovacieho spisu Denníkom N prostredníctvom Moniky Tódovej polícia uviedla, že niekto jej tieto informácie podsúva so zjavným cieľom mariť vyšetrovanie.
 

 
 
Príspevok Bývalý policajt o objednávateľoch Kuciakovej vraždy: “Ich odhalenie môže otriasť Slovenskom rovnako ako samotná vražda” zobrazený najskôr Hlavné správy.