Londýn 5. novembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alberto Pezzali)

Bývalý konzervatívny britský minister financií Philip Hammond v utorok oznámil, že v nadchádzajúcich predčasných parlamentných voľbách naplánovaných na 12. decembra nebude kandidovať za poslanca Dolnej snemovne britského parlamentu. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News

Na snímke Philip Hammond

Hammond na Twitteri napísal, že „s nesmiernym poľutovaním“ oznamuje svoje rozhodnutie nekandidovať v nadchádzajúcich voľbách za poslanca parlamentu za obvod Runnymede a Weybridge.

Philip Hammond (63) zastával vo vláde predchádzajúcej britskej premiérky Theresy Mayovej post ministra financií, z ktorého však odstúpil 24. júla, len niekoľko hodín predtým, ako Mayovú vo funkcii vystriedal súčasný predseda vlády Boris Johnson. Ten ho následne pre kritiku svojej politiky brexitu spolu s ďalšími poslancami vylúčil z Konzervatívnej strany.

Vo vládach premiéra Davida Camerona v rokoch 2010 – 2016 zastával Hammond postupne funkcie ministra dopravy, obrany a zahraničných vecí. Poslancom Dolnej snemovne britského parlamentu bol 22 rokov.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj