Denver 3. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)

V americkom štáte Colorado uznali bývalého kadeta Leteckej akadémie Spojených štátov vinným zo znásilnenia frekventantky tej istej školy. Kancelária prokurátora Jasona Dunna uviedla, že 20-ročný Alvaro Pablo Velarde sa dozvedel rozhodnutie poroty vo štvrtok

Ilustračné foto

Podľa prokuratúry muž pochádza z hlavného mesta Peru Lima a kadetku znásilnil v októbri v jej internátnej izbe, pričom ignoroval jej prosby, aby prestal.

Obeť po útoku ihneď vyhľadala lekársku pomoc, keďže mala silné bolesti. Násilníka obvinili o dva dni neskôr. Dunn vyhlásil, že napadnutá “prejavila obrovskú odvahu”. Ďalšie pojednávanie sa bude konať 30. júla.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj