Bratislava 18. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Na sociálnej sieti sa rozpútala roztržka medzi predsedom KDH Alojzom Hlinom a jeho menovcom a dlhoročným poslancom Národnej rady za túto stranu Alojzom Přidalom, ktorý poukázal na “hnusný” Hlinov status. ten následne napísal, že sa za Přidala ospravedlňuje.

Na snímke predseda KDH Alojz Hlina

Predseda KDH mnohých prekvapil ostrými vyhláseniami na adresu eurofondových podvodníkov, ktorí by podľa neho mali skončiť za mrežami spolu s kotlebovcami. V blogu na stránkach Aktualne.sk doslova napísal: “Toho vypočítavého právnika z River Parku, ktorý ide robiť “výskum” stresu štátnych úradníkov za 5 miliónov eur treba zavrieť spolu s nejakým vymletým holohlavým kotlebovcom. Možno, keď mu väzenskej sprche spadne mydlo a kotlebovec tam už bude dosť dlho, pocíti na tele, že kradnúť sa nemá.” Kontroverzný Hlinov blog bol zo spomínanej stránky odstránený.
Reakcie na neho však nenechali dlho čakať a napríklad bývalý dlhoročný člen strany KDH Alojz Přidal to komentoval takto: “Naozaj len veľmi zlý človek dokáže väzňovi vo väznici želať homosexuálne znásilnenie.”
Přidal tiež v statuse na Facebooku napísal, že Hlina by sa mal za tento “hnus” ospravedlniť. “Nech sa ospravedlní najprv za tento hnus publikovaný vo verejnom priestore a potom sa môže ospravedlňovať za iných. Človek, ktorý trieska vyzutou topánkou po stene parlamentu, fyzicky napadne iného poslanca a ďalšiemu sa musí podľa rozhodnutia súdu ospravedlniť za nepravdivé tvrdenia, ma naozaj nemôže uraziť ani teraz ani v budúcnosti. Je to chudák. Má však pravdu pokiaľ bude on, bývalý Mečiarov volič a predseda tretej politickej strany, predsedom KDH ja členom KDH nebudem. To mu garantujem,” vyhlásil Přidal, ktorý už v marci trohto roku avizoval odchod zo strany (viac v článku).
V tom čase tiež uviedol, že Hlinu považuje za politického aktivistu a obyčajného populistu, a takisto deklaroval, že nesúhlasí, ako súčasný šéf KDH robí politiku a prezentuje hnutie navonok.
V pondelok na komentáre Přidala zareagoval aj samotný Alojz Hlina, ktorý napísal, že sa ospravedlňuje sa za to, že “takýto primitívny človek bol dvanásť rokov poslancom v NR SR za stranu, ktorej som predsedom.”
“Bývalý poslanec a dlhoročný funkcionár KDH A. Přidal ma už skoro tri roky, odkedy som predseda KDH, vytrvalo uráža na Facebooku. Naozaj vytrvalo, a naozaj hlboko. Nereagoval som. Nestojí mi za to. Nenávisť ho zožiera. Teraz však cítim potrebu sa ozvať. Už sa nedá mlčať a ignorovať ho. Cítim potrebu sa za neho ospravedlniť,” uviedol”
Hlina tvrdí, že ak niekto hrubo a grobiánsky uráža ženu, nevie mlčať. Mal na mysli Přidalov status, v ktorom sa vyjadril na adresu novinárky z denníka SME a použil výrazy ako “povrchná ťapa”. “Nebyť takých ľudí, ako Mikloško, tak si v tlačovom orgáne KSS, a nie v tlačovom orgáne Penty,” odkázal Přidal novinárke a dodal: “Rozdiel medzi Mikloškom a Mistríkom je asi taký, ako rozdiel medzi Larry Kingom a Tebou.”
“Áno, je smutné, že takýto človek bol dvanásť rokov poslancom NRSR za kresťansko-demokratickú stranu. Áno, je smutné, že takýto človek bol dlhoročným funkcionárom za kresťansko-demokratickú stranu. Dovoľte mi ešte raz sa za to ospravedlniť,” zopakoval Hlina.
Šéf KDH dodal, že vie garantovať, že takíto ľudia v KDH skončili. “Ten status je už dnes zmenený, na fotografii je však v pôvodnej verzii,” ozrejmil Hlina.
 
 

 
 

 
 
Príspevok Bývalý člen KDH vyzval Hlinu, aby sa ospravedlnil za status, kde prial väzňovi homosexuálne znásilnenie. Šéf KDH sa aj ospravedlnil, ale za správanie Přidala zobrazený najskôr Hlavné správy.