Bývalý americký prezident George Herbert Walker Bush oslavuje 93. narodeniny

Washington 12. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Eric Gay)

Svoje 93. narodeniny oslavuje dnes len v kruhu rodiny najdlhšie žijúci bývalý americký prezident – George Herbert Walker Bush
Bývalý americký prezident George Herbert Walker Bush oslavuje 93. narodeniny

Nenápadná oslava sa koná v letnom dome Bushovcov v Kennebunkporte na pobreží amerického štátu Maine a svoje narodeniny na nej oslavuje nielen Bush, ale aj jeho manželka Barbara, ktorá sa v uplynulom týždni dožila 92 rokov.
Bývalý prezident bol na jar hospitalizovaný s bronchitídou, ale podľa jeho štábu sa teraz má dobre. Do Maine pricestoval minulý mesiac.
Svoje predchádzajúce narodeniny oslávil zoskokmi voľným pádom z lietadla; naposledy skočil na svoje 90. narodeniny. Vedúca jeho štábu Jean Beckerová povedala, že dnes zostane bývalý prezident nohami pevne na zemi, a zažartovala si, že “padák si schoval”, informovala tlačová agentúra AP.
V poradí 41. americký prezident George Herbert Walker Bush bol vo funkcii rokoch 1989-1993. Vystriedal ho demokrat Bill Clinton, po ktorom nasledoval syn G.H.W. Busha – George W. Bush (2001-2009).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)