Moskva 3. decembra 2017 (HSP/RusVesna/Foto:TASR/AP-Misha Japaridze)

Z Ruska prišla zaujímavá informácia správa, ktorú publikoval portál RusVesna.
Na snímke Michael McFaul

Bývalého veľvyslanca USA v Rusku Michaela McFaula (2012 – 2014), ktorý sa v čase Obamovej administratívy angažoval v protiruských aktivitách a aj dnes je známy svojou vyhranenou rusofóbiou, odmietli vpustiť na územie Ruska. Rusko ako odpoveď na americké kroky začína pritvrdzovať svoje vystupovanie voči predstaviteľom amerických politických elít, ktorí sa netaja svojou rusofóbiou. (Michael McFaul prednáša dnes na Stanfforde, kde komentuje rusko-americké vzťahy).
Dôvodom ruského rozhodnutia podľa slov Marie Zacharovej bolo McFaulove cielené poškodzovanie vzťahov medzi Moskvou a Washingonom. Bývalý veľvyslanec sa už stihol posťažovať na sociálnej sieti Twitter kde uviedol, že by chcel v Rusku navštíviť len svojich priateľov. Dokonca požiadal ruského veľvyslanca v USA Anatolija Antonova, aby mu pomohol sňať z neho sankcie a pomohol mu dostať sa do Ruska.
Samozrejme že mu Antonov v jeho aktivitách nepomohol. Kvôli rusofóbnym vyhláseniam a sankciám voči Rusku, ktoré aktívne podporoval, sa dnes McFaul do Ruska nemôže dostať. Aj tak by tam nerobil nič pre Rusov konštruktívne a angažoval by sa v protiruských aktivitách, spoločne so svojimi priateľmi typu Navaľnyj či Kudrin. Ak sa chce stretnúť so svojimi ruskými liberálnymi priateľmi, ktorí sú nadšenými obdivovateľmi USA, môže ich predsa pozvať do Kyjeva. Možno jeho ruských priateľov budú poznať aj ukrajinskí colníci a policajti a nebudú ich v Kyjeve na letisku šikanovať.
Ale keď sa jeho priatelia boja cestovať do Kyjeva, čo je pochopiteľné, môžu sa spolu stretnúť v Pobaltí, tam je tiež príjemne.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.