Bratislava 5. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Bývalého riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby (VSS) Romana M. bude súdiť odvolací súd vo veci údajného ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti

Na snímke niekdajší riaditeľ Vojenskej spravodajskej služby (VSS) Roman M.

Okresný súd (OS) Bratislava III ho zo skutku oslobodil v máji minulého roka, Krajský súd v Bratislave bude podľa webovej stránky Ministerstva spravodlivosti SR pojednávať 19. septembra.

V aute bývalého šéfa VSS našla polícia 22. júna 2013 mikrokartu s utajovanými skutočnosťami. Roman M. krátko predtým poukázal na tunelovanie tejto spravodajskej služby.

„Mám za to, že žiadnym spôsobom nie je dokázané, že sa vôbec skutok stal. Z toho mi vychádza len jedna jediná možnosť – oslobodiť obžalovaného,” zdôvodnil v máji 2018 sudca OS Bratislava III svoj verdikt.

Roman M. viedol VSS za vlády Ivety Radičovej (vtedy SDKÚ-DS). Počas jeho pôsobenia sa začalo preverovanie podozrenia z tunelovania majetku tajných za prvej vlády Roberta Fica (Smer-SD). Obvinili ho po tom, ako sa na verejnosť dostali dokumenty.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj