Atlanta 24. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Mark Humphrey)

Bývalého prezidenta Spojených štátov Jimmyho Cartera prepustili z nemocnice, kde ho liečili po tom, ako doma spadol a zlomil si panvovú kosť. Informovala o tom vo štvrtok jeho hovorkyňa Deanna Congileová

Na snímke Jimmy Carter

Cartera prepustili z nemocnice Phoebe Sumter Medical Center v štáte Georgia. Podľa slov hovorkyne sa teší, ako sa bude zotavovať vo svojom dome v meste Plains a ďakuje všetkým, ktorí mu želali skoré uzdravenie.

Carter (95) spadol v pondelok večer vo svojom dome, pričom išlo o zlomeninu, ktorá pravdepodobne vznikla v dôsledku osteoporózy.

Už tretíkrát za niekoľko mesiacov sa stalo, že Carter spadol a zranil sa, pripomenula agentúra AP. Začiatkom októbra spadol a jeho zranenie si vyžiadalo 14 stehov v oblasti čela. Ešte predtým v máji utrpel zlomeninu v oblasti bedrového kĺbu, ktorý mu museli vymeniť.

Carter je dosiaľ najdlhšie žijúcim bývalým prezidentom Spojených štátov v dejinách. Spoločne so svojou manželkou Rosalynn (92) sa nedávno stali najdlhšie zosobášenou prezidentskou dvojicou v Spojených štátoch. Predbehli tak aj Georgea a Barbaru Bushových, ktorých manželstvo trvalo 73 rokov.

Demokrat Carter, ktorý bol v rokoch 1977 – 1981 39. prezidentom Spojených štátov, zostal verejne aktívny aj po odchode z Bieleho domu. V roku 2002 mu udelili Nobelovu cenu mieru za činnosť v jeho mimovládnej neziskovej organizácii Carter Center.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj