Bývalého amerického vojaka obvinili z plánovania teroristického útoku v San Franciscu

Los Angeles 23. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Orgány v americkom štáte Kalifornia zadržali a obvinili v piatok bývalého príslušníka námornej pechoty, ktorý údajne plánoval teroristický útok v meste San Francisco počas nadchádzajúcich vianočných sviatkov. Agentúra DPA o tom informovala s odvolaním sa na súdne dokumenty zverejnené americkými médiami.
Ilustračné foto

Muž identifikovaný ako 26-ročný Everitt Aaron Jameson podľa týchto údajov vyjadroval podporu teroristickej organizácii Islamský štát a terčom jeho útoku malo byť sanfranciské nákupné stredisko Pier 39. Zamýšľaný čin chcel údajne spáchať na Prvý sviatok vianočný, pričom plánoval použiť výbušniny a útočné pušky.
Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) obvinil Jamesona z pokusu o poskytnutie materiálnej podpory zahraničnej teroristickej organizácii.
Agentovi FBI, ktorý vystupoval ako sprostredkovateľ, sa bývalý vojak predtým zdôveril, že chce spáchať “niečo podobné” ako smrtiaci útok vozidlom v newyorskej štvrti Manhattan z októbra tohto roka alebo streľba v kalifornskom San Bernardine z decembra 2015. Žiadal pritom o poskytnutie materiálu na výrobu tzv. rúrkovej bomby a vyjadril tiež vôľu pri útoku zahynúť.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.