Rím 3. februára 2018 (HSP/ilGiornale/Foto: TASR/AP Photo/Domenico Stinellis/Video: Ľ.Hrica)
 
Bývalá talianska ministerka pre integráciu Cecile Kyengeová žiadala, aby Salvini povolil vylodenie migrantov z lode patriacej mimovládke Sea Watch. “Európa potrebuje 50 miliónov migrantov, tvrdí”

Na snímke bývalá talianska ministerka pre integráciu Cecile Kyengeová v rokoch 2013-2014, pôvodom z Konga, ktorá bola zároveň prvou ministerkou čiernej pleti v Taliansku

Migrantov treba prijímať, je tu dosť miesta pre všetkých. Aj pre 38 súrodencov bývalej ministerky pre integráciu v Taliansku Cecile Kyengeová, ktorá pôsobila počas vlády premiéra Enrica Lettu.
Kyengeová pre stanicu Radio 24 uviedla, že podľa jej názoru “celé Taliansko chce vylodenie osôb z lode”, ktorú Salvini blokoval v Sirakúzach a žiadal Holandsko, aby sa o 47 ľudí na palube postaralo.
Taliansko “by malo okamžite nariadiť vylodenie všetkých osôb, poskytnúť im potrebnú starostlivosť a až potom riešiť, kam presunúť tieto osoby. Salvini robí neľudské rozhodnutia, nech sa už konečne pozrie na seba do zrkadla a nech si vstúpi do svedomia. S osobami nemožno takto narábať!”
Ďalej redaktorovi na otázku, koľko má súrodencov v Kongu, uviedla, že on ju tým nemôže uraziť a odpovedala:
“Mám 38 súrodencov roztrúsených po celom svete a čo má táto otázka spoločné s loďou, na ktorej sú migranti?!” Pokračovala: “Nie, nehanbím sa za moju rodinu. Moja mama mala deväť detí a ostatných súrodencov mal môj otec s inými manželkami. No a čo? Je to normálna vec a naša tradícia.”
Podľa Kyengeovej by nebol žiaden problém, ak by sa všetci jej súrodenci rozhodli prísť do Talianska: “Prečo nie? V Taliansku niet miesta pre 38 osôb? Kebyže sem prídu všetci, tak Taliansko určite neskolabuje a verte mi, že na to, aby Európa ekonomicky prežila, bude potrebovať minimálne 50 miliónov prisťahovalcov v priebehu nasledujúcich 30-40 rokoch.” 
Kyengeová pôvodom z Konga pôsobí v súčasnosti ako europoslankyňa a zároveň kandiduje do ďalšieho volebného obdobia v EU so svojou tézou o potrebe 50 miliónov migrantov. Jej otec, ktorý je polygamista, je podľa jej slov katolík. Podľa nej sa polygamia a katolícka viera nevylučujú, len tradície majú vlastné pravidlá. Viac vo videu:

Príspevok Bývalá ministerka pre integráciu útočí na Salviniho: “Mám 38 súrodencov, pokojne by všetci mohli prísť do Talianska!” zobrazený najskôr Hlavné správy.