Washington 9. júna 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- VICE Media, Jason Mojica)
 
Bývalá americká basketbalová hviezda Dennis Rodman vyhlásil, že pocestuje do Singapuru na utorkový samit prezidenta USA Donalda Trumpa a severokórejského vodcu Kim Čong-una. Výstredný športovec zároveň označil oboch lídrov za svojich “priateľov”, informovala v sobotu agentúra Reuters

Severokórejský vodca Kim Čong-un a bývalá basketbalová hviezda Dennis Rodman

“Plne podporím svojich priateľov Donalda Trumpa a maršala Kim Čong-una. Náš prezident je jedným z najlepších vyjednávačov všetkých čias a ja sa teším, že budem môcť prispieť k jeho historickému úspechu na singapurskom samite,” napísal Rodman na Twitteri. Biely dom však vylúčil akúkoľvek jeho účasť na rokovaniach.
Rodman (57) niekoľkokrát navštívil KĽDR a vybudoval si osobné priateľstvo s Kim Čong-unom, ktorý je fanúšikom basketbalu. Po prvý raz sa sem dostal v roku 2013 s estrádnym basketbalovým tímom Harlem Globetrotters. Celkovo navštívil krajinu päťkrát – naposledy vlani, keď Kimovi venoval Trumpovu knihu “The Art of the Deal”.
Rodmanove návštevy KĽDR sú zobrazené v dokumentárnom filme “Dennis Rodman’s Big Bang in Pyongyang” (2015). Po tom, ako sa v marci potvrdilo konanie samitu v Singapure, Rodman vyjadril “obrovský rešpekt” k obom lídrom. Bývalý športovec sa dva razy objavil aj v Trumpovej televíznej reality show “The Celebrity Apprentice”.
Rodman je päťnásobným šampiónom NBA, najvyššej basketbalovej ligy v Severnej Amerike, ktorá je všeobecne považovaná za najlepšiu na svete. Pôsobil v tímoch Detroit Pistons, Chicago Bulls, Los Angeles Lakers a ďalších.
 
Príspevok Bývalá hviezda NBA Dennis Rodman podporí v Singapure historický samit zobrazený najskôr Hlavné správy.