Ružomberok 8. augusta 2017 (HSP/Foto:MO SR)

Minister obrany SR Peter Gajdoš 4. augusta 2017 osobne zablahoželal bývalej hlavnej sestre Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku 102 ročnej Sidónii Zdenke Vicenovej
Vo vojenskej nemocnici pracovala až 36 zo 42 rokov, počas ktorých pracovala v zdravotníctve. Počas Slovenského národného povstania pôsobila ako vrchná ošetrovateľka I. poľnej nemocnice v Korytnici a neskôr bola poverená zriadením II. poľnej nemocnice v Tisovci. Dnes žije v Ružomberku. 
Minister obrany SR Peter Gajdoš osobne zablahoželal bývalej hlavnej sestre Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku 102 ročnej Sidónii Zdenke Vicenovej

„Dovoľte mi čo najsrdečnejšie vám zablahoželať k narodeninám. Prajem vám najmä veľa zdravia, šťastia a spokojnosti. Je mi cťou, že som sa s vami mohol dnes osobne stretnúť a spoznať dámu, ktorá prakticky celý svoj život pracovala v našej vojenskej nemocnici a pomáhala ľuďom aj počas Slovenského národného povstania,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš. Zaujímavosťou tiež je, že pani Sidónia Zdenka Vicenová sa narodila práve v roku, kedy bola Ústredná vojenská nemocnica slávnostne otvorená. 

Pani Sidónia si počas návštevy zaspomínala na svoju dlhoročnú prácu v ružomberskej vojenskej nemocnici. „Pracovala som tam 36 rokov,“ povedala. Ako uviedla napriek vysokému veku rada číta a ocenila aj darček od ministra obrany knihu o generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi.         

Sidónia Zdenka Vicenová sa narodila 31. júla 1915 v Záhorskej Vsi. Je účastníčkou národného boja za oslobodenie. Počas vojny bola krátky čas v nemeckom zajatí, na ktoré si zaspomínala aj počas dnešného stretnutia s ministrom obrany. Po prepustení pracovala asi dva mesiace v Slovenskom Červenom kríži, kde ako zdravotná sestra podávala na železničnej stanici prvú pomoc a občerstvenie nemeckým zajatcom.
Redakciu informovala Danka Capáková, hovorkyňa MO SR     

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.