Washington 15. apríla 2017 (HSP/RusVesna/Foto:TASR/AP Photo-Jacquelyn Martin, Pool)

Leon Panetta, bývalá hlava Pentagonu, vystríhal amerického prezidenta Donalda Trumpa v riziku rozpútania jadrovej vojny v prípade preventívneho úderu USA na Severnú Kóreu. Informáciu priniesol portál RusVesna

Na snímke bývalý minister obrany USA Leon Panetta

“Prezidenti USA v minulosti nevŕtali do Severnej Kórey, pretože vedeli o jej nevyspytateľnosti. V prípade vypuknutia vojny 20 miliónov obyvateľov juhokórejského Soulu sa môže stať cieľom úderu a existuje vysoká pravdepodobnosť vypuknutia atómovej vojny, ktorá by priniesla so sebou smrť desiatok miliónov ľudí. Treba byť veľmi opatrným,” uviedol Leon Panetta.

Leon Panetta sa obáva, že Donald Trump vytvorí ešte väčšie napätie vo vzťahoch so Severnou Kóreou a ohrozí celý región Ďalekého východu.

Podľa najčerstvejších informácií z Associated Press s odvolaním sa na americké zdroje to vyzerá tak, že Američania sa stiahli a neplánujú už zaútočiť na Severnú Kóreu  a to ani v tom prípade, ak Severná Kórea vykoná avizovanú skúšku svojich raketových nosičov a jadrové skúšky dňa 15. apríla 2017 (na počesť výročia narodenia Kim Ir Sena).

Američania veria, že Moskva a Peking sa pripoja k sankciám OSN proti Severnej Kórei a vyvinú politický tlak na Severnú Kóreu.