Bratislava 28. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Železnice Slovenskej republiky informujú
Na železničnej trati v úseku Šaštín-Stráže – Kúty je po nedeľnej (27.8.) nepriazni počasia stále prerušená osobná železničná doprava a vlaky sú v tomto úseku nahradené autobusmi. Opätovne by tu mali začať jazdiť dnes v popoludňajších hodinách. Informujú o tom Železnice Slovenskej republiky (ŽSR).
Ilustračné foto

„Dážď a silný vietor počas nedeľného večera výrazne obmedzili železničnú dopravu na Slovensku,“ uviedla hovorkyňa štátneho podniku Martina Pavliková. Na mnohých traťových úsekoch železničnú dopravu skomplikovali vyvrátené stromy, konáre popadané na trať, ale aj poškodené trakčné vedenie.
Doprava v úseku Šaštín-Stráže – Kúty bola v dôsledku nepriaznivého počasia prerušená od 16.51 h. Po búrke tu na trať spadli dva stromy, v dôsledku čoho sa roztrhlo nosné lano na trakčnom vedení.
„ŽSR okamžite nasadili svojich zamestnancov, ktorí nasledujúce hodiny pracovali na odstránení stromov z tratí a na oprave trakčného vedenia,“ priblížila Pavliková. Pretrvávajúcu výluku spôsobuje fakt, že poškodenie trakčného vedenia je rozsiahle.
Popadané konáre a spadnutý strom spôsobili problémy aj v úseku Veľké Leváre – Malacky. Doprava tu bola úplne prerušená, sprejazdniť trať sa podarilo o 20.11 h. V úseku Pribeta – Dvory nad Žitavou bolo poškodených 700 metrov trakčného vedenia, v dôsledku čoho pristúpili ŽSR k výluke 2. traťovej koľaje. Od 2.17 h jazdia vlaky v tomto úseku na oboch koľajach bez obmedzení.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.