New Orleans 13. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-David J. Phillip)

Búrka Barry, ktorá ohrozuje pobrežie americkej Louisiany, zosilnela na hurikán prvej kategórie. Národné hurikánové centrum informovalo, že vietor, ktorý Barryho sprevádza, dosiahol rýchlosť 120 kilometrov za hodinu

Na snímke obyvatelia plnia vrecia pieskom na protipovodňové zábrany v americkom Baton Rouge v štáte Lousiana

Vietor so silou hurikánu zaznamenali asi 75 kilometrov východne od centra búrky, ktoré sa nachádzalo 65 kilometrov južne od louisianského mesta Lafayette. Búrka sa pohybovala na severozápad rýchlosťou len 9 kilometrov za hodinu.

V sobotu ráno bolo viac ako 60-tisíc domácností bez elektriny. Z najviac ohrozených oblastí už evakuovali tisícky ľudí. Na medzinárodnom letisku Louisa Armstronga v New Orleans zrušili všetky lety.

Najľudnatejšie mesto Louisiany, New Orleans by sa malo vyhnúť priamemu úderu, pričom najviac ohrozená je oblasť viac na západ, neďaleko spomínaného mesta Lafayette. Meteorológovia varujú, že na niektorých miestach by mohlo spadnúť až 63,5 centimetra zrážok.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj