Frankfurt nad Mohanom 19. novembra (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Probst)

Ekonomický rast v Nemecku sa v poslednom štvrťroku tohto roka udrží na nízkej úrovni, nie je však dôvod obávať sa recesie. Uviedla to v pondelok nemecká centrálna banka Bundesbank. Ako navyše dodala, vyhliadky pre rozsiahly nemecký priemyselný sektor sa postupne stabilizujú

Ilustračné foto

Nemecká ekonomika v 3. kvartáli tesne unikla recesii, keď po poklese v 2. štvrťroku medzikvartálne zaznamenala rast o 0,1 %. Tento údaj však naznačuje skôr stabilizáciu než zotavenie hospodárstva, keďže proexportne orientované sektory majú aj naďalej problémy.

„Nemecká ekonomika bude v spomaľovaní pokračovať podľa všetkého aj vo 4. štvrťroku,“ informovala o tom Bundesbank v najnovšej mesačnej správe. „Na druhej strane, príliš výrazné oslabenie sa neočakáva. Vzhľadom na súčasný stav je možné predpokladať, že ekonomika bude viac-menej stagnovať,“ dodala banka.

Podľa Bundesbank sú tu zároveň určité náznaky stabilizácie dopytu po priemyselných produktoch a podporu ekonomike by aj naďalej mal zabezpečovať domáci trh. „Keďže trh práce by sa mal udržať na terajšej solídnej úrovni a mzdy by mali pokračovať v raste, vyhliadky domácností by mali byť aj naďalej priaznivé,“ dodala nemecká centrálna banka.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj