Sofia 18. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-ImpactPressGroup)
 
Bulharská polícia v piatok oznámila, že sa jej podarilo rozložiť gang podozrivý z financovania terorizmu a pri raziách voči jeho členom zadržala v rôznych mestách Bulharska 43 ľudí

Ilustračné foto

Zástupca bulharského generálneho prokurátora Ivan Gešev v piatok podľa agentúry AP novinárom povedal, že jedným z podozrivých je Sýrčan s trvalým pobytom v Bulharsku, ktorý posielal do zahraničia peniaze osobám spájaným s medzinárodnými extrémistickými skupinami.
“Hlavný podozrivý bol v kontakte a financoval ľudí, ktorí zabezpečovali logistiku medzinárodným teroristickým skupinám,” povedal Gešev. Extrémistické skupiny Gešev konkrétne nemenoval, ani neuviedol, v akých krajinách pôsobia. Ozrejmil však, že peniaze boli posielané prostredníctvom tzv. prevodu hawala, ktorý funguje mimo bankového systému.
Gešev dodal, že rozbiť gang sa polícii podarilo po viac ako ročnom vyšetrovaní, ktoré prebiehalo vo viacerých členských krajinách EÚ.
 
Príspevok Bulharská polícia rozbila gang podozrivý z podpory terorizmu; zadržala 43 osôb zobrazený najskôr Hlavné správy.