Bratislava 17. marca 2019 (HSP/Foto:Screenshot TA3)
 
Predseda vládnej strany Most-Híd Béla Bugár v nedeľu v diskusnej relácii Ta3 po prvom kole prezidentských volieb uviedol, že pred druhým kolom podporí kandidátku Progresívneho Slovenska Zuzanu Čaputovú.

Na snímke Béla Bugár

Jeden z koaličných lídrov tak nepodporí kandidáta ďalšej vládnej strany Smer-SD Maroša Šefčoviča.
Šéf Mostu-Híd odpovedal na konkrétnu otázku, či odporučí svojim voličom, aby v druhom kole volili Zuzanu Čaputovú: “Určite… Keby sme aj chceli pána Šefčoviča, asi väčšina našich voličov by hlasovala za pani Čaputovú.”
“Už aj ten náskok… A predpokladám, že hlasy Harabina a Kotlebu pani Čaputová nezíska. To náš určitým spôsobom zaväzuje, aby sme ju podporili,” uviedol Béla Bugár.
Dodal, že v koalícii nikdy nebola dohoda, o tom, že by Most-Híd mal v druhom kole podporiť Maroša Šefčoviča. “Tam nie sú žiadne záväzky,” podčiarkol.
Bugár argumentoval tým, že “voličom nemožno prikázať,” ako majú voliť, čo sa podľa neho potvrdilo, keď strana v minulých voľbách podporila kandidáta Hrušovského, ktorého napriek tomu jej voliči nevolili.
Bugár uviedol, že jeho slabý, niečo viac ako trojpercentný, výsledok nastal v dôsledku toho, že menšinoví volič sa obával nárastu extrémizmu, a preto sa priklonil k papierovo najsilnejšej kandidátke, a nie ku kandidátovi Mostu-Híd. Najviac hlasov podľa Bugára stratil práve na úkor Zuzany Čaputovej. Povedal, že sám očakával zisk na úrovni viac ako 6 percent.
 
 
Príspevok Bugár sa prikláňa k liberálnej kandidátke: Ak by sme podporili Šefčoviča, viac našich voličov by dalo aj tak hlas Čaputovej zobrazený najskôr Hlavné správy.