Bratislava 14. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Líder vládnej strany Most-Híd Béla Bugár uviedol, že koalícia sa dohadovala na zvolení šiestich mien pri voľbe nových ústavných sudcov. Bugár zároveň potvrdil, že medzičasom zasadal poslanecký klub strany Smer-SD a nevie, či prišlo k nejakým zmenám

Na snímke podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd)

Podľa Bugára by sa zvolením šiestich mien vyhlo zablokovaniu Ústavného súdu SR s tým, že zoznam by bol posunutý prezidentovi Andrejovi Kiskovi. “Ak prišlo k nejakej zmene v klube Smeru, tak o nej neviem a ideme hlasovať,” uviedol Bugár. Na otázku, či hrozí rovnaký scenár ako v utorok, teda že nebude zvolený žiaden kandidát, odpovedal tak, že je to možné.
Poslanecký klub Slovenskej národnej strany (SNS) dostal podľa podpredsedu SNS Antona Hrnka inštrukcie a podľa tých volil. Ako povedal novinárom, o dohode v koalícii alebo dohode so Smerom-SD o voľbe kandidátov na ústavných sudcov nevie.
Väčšina poslancov SNS v utorok v prvom kole volieb vhadzovala neplatné hlasovacie lístky. „Ak som sa nepomýlil, tak som odovzdal platný hlas,“ dodal Hrnko.
 
Príspevok Bugár: Dohadovali sme sa na šiestich menách, ak prišlo k zmene, tak o nej neviem zobrazený najskôr Hlavné správy.