Bratislava 9. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Výsledky britských predčasných parlamentných volieb odštartovali politický boj, ktorého výsledok ovplyvní aj priebeh rokovaní medzi Veľkou Britániou a Európskou úniou o brexite. V reakcii na britské hlasovanie to pre TASR uviedol predseda Mosta-Híd Béla Bugár, ktorý verí, že premiérka Theresa Mayová si po vyhodnotení novej politickej situácie zvolí najlepšiu možnosť pre udržanie stability krajiny.
Na snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár

Podľa Mosta-Híd sa opäť ukázalo, že predčasné voľby málokedy prinesú riešenie situácie. “Skôr prinášajú väčšiu nestabilitu,” poznamenáva. Vývoj v Spojenom kráľovstve od minuloročného referenda o brexite až po predčasné parlamentné voľby tiež podľa strany potvrdil, že hrať s populistickými kartami sa politikom v konečnom dôsledku nevypláca.
Napriek tomu strana želá Veľkej Británii, aby mala čo najstabilnejšiu vládu a v budúcnosti prijímala zodpovedné a racionálne rozhodnutia. Poslankyňa Národnej rady SR za Most-Híd Katarína Cséfalvayová je presvedčená, že Európa by teraz mala dať Británii čas pred ďalšími rokovaniami o brexite, ktoré sa majú oficiálne začať už o pár dní.
“Snáď tento vývoj bude poučením aj pre iných politikov v EÚ a na Slovensku, že potrebujeme viac zodpovednosti a normálneho, triezveho uvažovania,” doplnila strana, ktorá je presvedčená, že hrať antieurópskymi, populistickými a protekcionistickými náladami sa nesmie vyplácať.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.