Bratislava 11. februára 2019 (HSP/Foto:Screenshot Facebook)
 
Prezidentský kandidát Smeru-SD Maroš Šefčovič má za sebou vstup do kampane a postupne aj prostredníctvom sociálnych sietí hovorí o svojich prioritách. Nikoho neprekvapí, že dlhoročný eurokomisár je za ukotvenie Slovenska v užšom jadre a ako sám hovorí, za “miesto pri tom najdôležitejšom stole”. Šefčovič okrem toho vo videu hovorí o svojich prvých stretnutiach s občanmi Slovenska v Bratislave a okolí. S manželkou stihol už navštíviť aj Trenčín či Nitru.

Na snímke Maroš Šefčovič

Zakotvenie Slovenska v Európe je podľa Šefčoviča v národnom záujme Slovenskej republiky.

“Hovorí nám o tom naša história, naše záujmy. A je to politický odkaz našej modernej éry štátnosti, ktorú naštartoval Milan Rastislav Štefánik. Jasne deklarujem svoj záväzok využiť všetky svoje skúsenosti a kontakty z pôsobenia v inštitúciách EÚ v prospech aktívneho a úspešného členstva Slovenska v EÚ.”
Šefčovič dodáva, že pre celú spoločnosť je vyspelá Európa zárukou prosperity, bezpečnosti a ďalšieho rozvoja sebavedomého Slovenska. “Som rád, že v nej máme dobré postavenie, veľmi silný hlas, a preto budem dôsledne a bez váhania bojovať so všetkými, ktorí chcú naše snaženie meniť alebo spochybňovať.”
“Myslím si, že musíme ľuďom povedať pravdu. Tí, ktorí bojujú proti EÚ, ohrozujú náš hospodársky rast, ohrozujú naše pracovné miesta a ohrozujú aj euro a úspory ľudí v bankách.”


Príspevok Budú za kolaps zodpovední euroskeptici? Šefčovič: Slovensko treba v EÚ jednoznačne zakotviť, tí, ktorí bojujú proti, ohrozujú úspory ľudí v bankách! zobrazený najskôr Hlavné správy.