Washington 29. marca 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)
 
Vyšetrovanie údajného ruského zasahovania do amerických prezidentských volieb je podľa amerického prezidenta Donalda Trumpa “najväčším podvodom v histórii” Spojených štátov. Ako sa tiež vyjadril na zhromaždení v Grand Rapids v štáte Michigan, osoby, ktoré stoja za vyšetrovaním “sa budú zodpovedať” za pokus “zničiť štruktúru našej úžasnej demokracie”

Na snímke americký prezident Donald Trump

Šéf Bieleho domu sa prihováral davu podporovateľov vo štvrtok v noci a bolo to jeho prvé politické podujatie odvtedy, čo minister spravodlivosti William Barr zverejnil sumár zo správy vyšetrovania špeciálneho prokurátora Roberta Muellera.
“Po troch rokoch lží a očierňovania a hanobenia je ruský podvod mŕtvy. Nebolo to nič iné ako len zlé úsilie podkopať naše historické volebné víťazstvo a sabotovať vôľu amerického ľudu,” vyhlásil na zhromaždení Trump.
Mueller odovzdal dlho očakávanú správu z dvojročného vyšetrovania minulý týždeň v piatok. Cez víkend Barr následne zverejnil svoj sumár, v ktorom uviedol, že vyšetrovanie nenašlo dôkazy o tom, že by Trump spolupracoval s Rusmi na ovplyvnení volieb v roku 2016.
Mueller vyšetroval aj to, či sa Trump nedopustil marenia spravodlivosti. V tomto prípade však podľa ministra nie je dostatok dôkazov na očistenie prezidenta ani na to, že by spáchal trestný čin.
 
Príspevok “Budú sa zodpovedať za snahu zničiť štruktúru našej úžasnej demokracie” Trump: Vyšetrovanie ruského zásahu do volieb je najväčším podvodom v histórii USA zobrazený najskôr Hlavné správy.