Bratislava 15. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová (nominantka SNS) a minister obrany SR Peter Gajdoš (SNS) zatiaľ neuviedli, či chcú pokračovať aj v novom vládnom kabinete na svojich funkciách po tom, čo predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) v stredu (14.3.) oznámil, že je pripravený podať demisiu.

Na snímke ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová

“Ministerstvo školstva naďalej pokračuje vo svojej práci a napĺňaní agendy rezortu. Pre rozvoj Slovenska je dôležitá stabilita vlády a funkčný parlament,“ uviedol pre TASR odbor komunikácie a protokolu rezortu školstva.
Podobné stanovisko má aj ministerstvo obrany. “Stabilita vlády a parlamentu je pre rozvoj Slovenska veľmi dôležitá. Rezort obrany ďalej plní svoje úlohy,” poznamenala pre TASR hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.
Predseda vlády Robert Fico v stredu večer oznámil, že je pripravený podať demisiu. Po rokovaní s prezidentom SR Andrejom Kiskom, ktoré už absolvoval, má však tri podmienky. Hlava štátu bude rešpektovať, že nového premiéra nominuje Smer-SD, že bude rešpektovať koaličnú zmluvu troch strán a výsledky parlamentných volieb, podľa ktorých má súčasná koalícia efektívnu väčšinu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.