Bratislava 24. februára 2020 (HSP/Foto:HSP)

Hodnovernosť prieskumných agentúr je už dlhší čas naštrbená. Ukázali to aj posledné parlamentné voľby, kde sa v prípade niektorých strán tieto agentúry zmýlili o neuveriteľných 400%

Na snímke výsledky prieskumu

Stalo sa tak v prípade ĽSNS, ktorej zhodne predpovedali 2% a nakoniec získala 4 krát viac, teda vyše 8%. Podobne to bolo v prípade Kollárovej strany Sme rodina. Naopak u protežovaných stranách ako Sieť, výsledky prieskumov hovorili o 15%, nakoniec to bolo 3 krát menej a strana sa ledva dostala do parlamentu. V prípade KDH, ktoré malo mať 9%, sa ani neprekročila hranica na vstup do parlamentu.

Ľudia sa tak v predpovediach začínajú viac spoliehať na nálady v stávkových kanceláriách. Tie ukazujú na paradox, že na stranu VLASŤ vložili ľudia oveľa viac peňazí, ako napríklad na Matovičove OĽaNO ale aj ako na Kotlebovu ĽSNS.  Z trojice strán Dobrá voľba, SNS a VLASŤ má najnižší kurz práve strana VLASŤ, čo znamená, že ľudia jej najviac dôverujú a myslia si, že práve strana VLASŤ má najväčšiu šancu dostať sa do parlamentu spomedzi ostatných spomenutých strán.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj