Bratislava 14. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Sága súčasnej politickej krízy na Slovensku pokračuje, výsledkom pondelkových rozhovorov vo vnútri vládnych politických strán bolo, že krajinu pravdepodobne čakajú predčasné voľby. Napriek tomu, že na svoju funkciu rezignoval minister vnútra Róbert Kaliňák, Most-Híd požaduje ďalšie zmeny vo vláde a hovorí sa aj o zmene na premiérskom poste.

Na snímke predseda vlády SR Robert Fico

V prípade, že sa trojica koaličných strán zhodne na novom premiérovi, vláda by možno vôbec nemusela skončiť predčasne. Takéto špekulácie sa objavili po včerajších rozhovoroch na Úrade vlády. Denník Hospodárske noviny prišiel s domnienkou, že koaliční partneri v utorok večer hovorili o možnosti výmeny na poste predsedu vlády. V hre boli údajne mená ako Béla Bugár, Lucia Žitňanská, alebo Maroš Šefčovič. Prečo si zrazu Most-Híd nárokuje na premiérsku pozíciu, nie je známe. Pripomeňme len, že v parlamentných voľbách v roku 2016 zaznamenal Most-Híd 6,5 % hlasov, druhá najsilnejšia vládna strana SNS uspela s výsledkom 8,64 % a vládny líder Smer-SD mal výsledok na úrovni 28,28 %.
Ak by boli tieto úvahy založené na pravde, mohli by sme sa dočkať konca pôsobenia Roberta Fica ako predsedu Vlády SR. Fico je najúspešnejším premiérom v samostatnej histórii Slovenska, zostavil už tri vlády a v tejto funkcii strávil už desať rokov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.