Bratislava 21. septembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Vládny Smer-SD stále neprišiel s menom svojho kandidáta na post prezidenta SR od roku 2019. Najhorúcejším kandidátom, napriek dlhodobému odmietaniu, bol minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, ktorý tento týždeň znovu zopakoval, že o kandidatúru nemá záujem.

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák

Lajčák pre televíziu Joj povedal, že nezmenil svoje doterajšie stanovisko v súvislosti s kandidatúrou v prezidentských voľbách. “Moje stanovisko je konzistentné,” vyhlásil.
A jeho názor na túto tému sa pravdepodobne ani nezmení a Smer-SD si tak musí hľadať niekoho iného. “Ako povedal prezident Kiska, iba idiot nemení názory, ak sa menia okolnosti, ale okolnosti sa nezmenili, takže nemením svoj názor,” uviedol ďalej Lajčák a dodal, e má pred funkciou prezidenta obrovský rešpekt. 
“Je to najvyššia ústavná funkcia na Slovensku ale ja sa necítim dobre vo vnútornej politike, cítim sa dobre v zahraničnej politike,” ozrejmil Miroslav Lajčák.
Slovensko bude v roku 2019 predsedať Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a Lajčák sa stane úradujúcim predsedom organizácie (viac v článku), preto sa chce sústrediť najmä na túto funkciu. “Moja najväčšia ambícia je zvládnuť predsedníctvo Slovenska v OBSE, ktoré bude celý budúci kalendárny rok,” povedal.
Podľa TV Joj v Smere-SD teraz uvažujú o ďalších potenciálnych kandidátoch. Majú medzi nimi byť Peter Kažimír, Peter Pellegrini či Richard Raši.
 
Príspevok Bude napokon Lajčák kandidovať? “Iba idiot nemení názory, keď sa okolnosti menia.” zobrazený najskôr Hlavné správy.