Bratislava 19. decembra 2018 (HSP/Foto: TASR-František Iván)
 
Herec a spevák Ibrahim Maiga (55) nevie prijať správu, ktorá poriadne zdvihla tlak väčšine Slovákov. Jeho rozhorčenie sa týka rozmrazenia platov poslancov (viac v článku). Maigu to vydráždilo natoľko, že poslancom poslal nepríjemný odkaz 

Na snímke Ibrahim Maiga

Maiga vo videu, ktoré uverejnil na YouTube, poslancom odkázal:
Nevytvárate hodnoty v tomto štáte, hodnoty vytvárajú učitelia, poľnohospodári, lekári, stavbári. Učitelia odovzdávajú vlastnú vedomosť ľuďom, aby sa v budúcnosti mohli starať o vývoj štátu. Poľnohospodári sa starajú o to, aby sme tu mali čo jesť, čo doma produkujeme bez toho, aby sme to dovážali, a stavbári sa starajú o to, aby národ mal kde bývať,“ odkazuje zákonodarcom Maiga, ktorému ležia na srdci aj penzisti.
„Dôchodcom, keď budovali štát, bolo sľúbené, že do konca života o nich bude postarané. A miesto toho v potravinách rátajú haliere. Vnímam to ako jeden veľký podvod,” dodal rozhorčene.

„Zasiahlo ma to, lebo milujem Slovensko, tento národ a nemám rád ľudí, ktorí to tu zneužívajú,“ vysvetľuje Ibi s tým, že poslanci v Mali zarábajú 1 500 eur.
 
Politické ambície speváka
Maiga však zašiel ešte ďalej a Novému Času prezradil, že má veľké politické ambície.
„Kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť. A ja odmietam s týmito vyť. Ale nevylučujem kandidatúru na europoslanca, lebo chcem napraviť imidž Slovenska, že sme krajina rasistov,” vysvetlil a dodal, že to nie je pravda.
Africký spevák však bližšie neuviedol, či by sa stal súčasťou niektorej politickej strany.
 

 
Kritika Beňovej
Maiga sa v minulosti vyjadril kriticky na adresu europoslankyne Moniky Beňovej v súvislosti s migračnou vlnou.
Europoslankyni napísal list, v ktorom jej vytkol pokrytectvo v súvislosti s utečeneckou krízou, ktorú spôsobil Západ vyvolaním vojen a revolúcií v Afrike a na Blízkom východe.
“Keď som ja začal riešiť ľudí v núdzi pred 25 rokmi (riešil deti v detských domovoch, postihnuté deti, domovy dôchodcov atď.- pozn.), neviem čomu si sa venovala ty, ale ja som to nikdy neurobil preto, aby to bolo v TV, v novinách a ani na Facebooku.
Skrátka, ja pochádzam z tých ľudí, a viem dobre, čo zažívajú, ich osud mi nikdy nebol ľahostajný, práve naopak. Aj teraz píšem priamo z republiky Mali, kde ľudia nemajú pomaly ani vodu, nehovoriac ani o ďalších základných veciach.
Niečo o tom asi vieš, keď už si toľko v Európskom parlamente, kde ste rozhodli aj s Francúzmi vojensky napadnúť suverénny štát, a to hlavne kvôli jeho prírodným surovinám, čo tak nutne potrebuje Francúzsko aj Európa, aby ste nakopli ekonomiku starého kontinentu na úkor slabších afrických štátov.
Skrátka, na jednej strane biedu vyrábate a na druhej strane sa tvárite, že chcete pomôcť. Nič netrvá večne, táto takzvaná demokratická politika, čo ožobračuje národy, ťahá tiež za krátky koniec, ľudia sa prebúdzajú, našťastie,” uviedol v roku 2005 Maiga (viac v článku).
A preto migrantom nech podľa slov Maigu pomáhajú USA a Francúzsko, čo im rozbíjajú domovinu.
 
Príspevok Bude mať Slovensko europoslanca Afričana? Maiga prezradil svoje ambície a politikom poslal nepríjemný odkaz zobrazený najskôr Hlavné správy.