Berlín 29. septembra 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
Strana „Alternatíva pre Nemecko“ (AfD) si na zjazde v Offenbachu na Maine 7. októbra vytvorí vraj vnútrostranícku skupinu „Židia v AfD“, píše Deutsche Welle.

Ilustračné foto

Jeden zo zakladateľov skupiny Dmitrij Schulz vysvetlil, že predmetom úvah sa musí stať „nenávisť voči moslimom a židom“.
Podpredsedníčka frakcie AfD v bundestagu Beatrix von Storch poznamenala, že vytvorenie židovskej skupiny preukazuje, ako rozhodne sa AfD stavia za „zachovanie židovsko-kresťanského dedičstva“.
Iniciátori vytvorenia skupiny predpokladajú, že jej členmi sa môže stať do 1400 ľudí. Iného názoru sa však drží bývalá predsedníčka ústrednej židovskej obce v Nemecku Charlotte Knoblochová, ktorá pochybuje, žeby „Židia mohli niečím opodstatniť svoje členstvo v tejto strane“, kde sa „antisemiti cítia viac ako pohodlne“.
Výkonný riaditeľ Židovského fóra za demokraciu a proti antisemitizmu Levy Salomon oznámil, že SfD nedokáže združiť židov, keďže spolupredsedom strany je Alexander Gauland, ktorý vyhlásil, že „Hitler a národní socialisti sú len maličkým vtáčím trusom na vyše tisícročnej úspešnej histórii Nemecka“.
Podľa vz.ru, srspol.sk
 
Príspevok Bude hnutie „Židia v AfD“ v nemeckej nacionálnej strane? zobrazený najskôr Hlavné správy.