Bratislava 17. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)

Slovenský hokejový útočník Samuel Buček po vzájomnej dohode ukončil spoluprácu s tímom KooKoo Kouvola. Informáciu priniesol oficiálny web účastníka fínskej najvyššej súťaže

Na snímke útočník Samuel Buček

Dvadsaťročný slovenský hráč si nevybojoval stabilné miesto v zostave. Odohral len päť stretnutí, v ktorých si pripísal na konto jednu asistenciu. Naposledy bol v zostave svojho tímu 28. septembra pri prehre na ľade KalPy Kuopio 1:2 po samostatných nájazdoch.

“Bohužiaľ, Samuel si nenašiel rolu v tíme. Je to mladý hráč, ktorý potrebuje hrávať, a tak bolo pre obe strany najlepším riešením ukončenie spolupráce,” zhodnotil situáciu ohľadom slovenského útočníka športový riaditeľ tímu Jarno Kultanen. Nové pôsobisko rodáka z Nitry zatiaľ nie je známe. V predošlej sezóne patril k lídrom práve mužstva spod Zobora, v ktorého drese sa stal najužitočnejším hráčom play-off Tipsport ligy 2018/2019.

Dvadsaťročný krídelník v lete absolvoval aj rozvojový kemp Detroitu Red Wings a práve predstavitelia “červených krídel” mu odporučili prestup do Fínska. Ten však nepadol podľa predstáv slovenského reprezentanta. Ten v predošlej sezóne odohral pod vedením trénera Craiga Ramsayho šesť prípravných duelov, ale napokon sa nedostal do nominácie na domáci svetový šampionát.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj