Brusel a Soros zintenzívnia útoky voči Maďarsku, tvrdí Fidesz

Budapešť 13. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Ronald Zak)

Séria útokov Európskej únie a amerického finančníka Georgea Sorosa bude v nadchádzajúcich dňoch a týždňoch intenzívnejšia, pričom realizácia Sorosovho migračného plánu sa urýchli, vyhlásil v pondelok v Budapešti komunikačný riaditeľ vládnej strany Fidesz Balázs Hidvégi.
Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán

Podľa agentúry MTI riaditeľ pripomenul, že na budúci týždeň má pricestovať Soros do Bruselu, aby usmernil dianie. Zo spisov miliardárovej nadácie vysvitlo, že 226 poslancov Európskeho parlamentu považuje nadácia za veľmi spoľahlivých spojencov, a teda že najväčšia frakcia EP slúži Sorosovi, konštatoval Hidvégi.
“Maďarsko je cieľom útokov, pretože evidentne sa aj naďalej vzpiera tlaku, ktorý vyvíja v otázke migrácie Sorosova sieť a rôzne bruselské subjekty. Maďarskú hranice ochránime a v tejto otázke neustúpime,” zdôraznil komunikačný riaditeľ.
Eurokomisár pre vzdelávanie, kultúru, mládež a šport Tibor Navracsics v uplynulých mesiacoch viackrát kritizoval vládu premiéra Viktora Orbána za odmietavý postoj k prisťahovalectvu.
Komisár, ktorý bol predtým vicepremiérom a neskôr ministrom zahraničných vecí v Orbánových vládach, v nedeľu povedal, že mohutný odpor proti Sorosovi je rétorickým prvkom volebnej kampane. “Vláda svoju kampaň proti migračným plánom založila na Sorosových článkoch, ktoré boli zverejnené v novinách. EK nezvykne vytvárať pracovný plán na základe novinových článkov,” zdôraznil Navracsics.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)