Berlín 24. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Fabrizio Giovannozzi)

Ross Brawn sa vracia do seriálu F1

Bývalý tímový šéf Mercedesu Ross Brawn sa vracia do seriálu F1. Americký mediálny koncern Liberty Media ho vymenoval do funkcie generálneho riaditeľa prestížneho seriálu. Riaditeľom pre komerčné operácie sa stal Sean Bratches.

Na snímke Ross BrawnNa snímke Ross Brawn

“Teší nás, že sa Ross vracia do F1. Za 40 rokov v športe priniesol do každého tímu, v ktorom pracoval, niečo kúzelné. Má takmer bezkonkurenčné technické znalosti, skúsenosti a vzťahy. Už teraz ťažíme z jeho rád a odborných znalostí,” uviedol na jeho adresu nový výkonný šéf F1 Chase Carey.

Brawn spolupracoval s Liberty Media už niekoľko mesiacov, jeho očakávaný návrat je už oficiálny. “Je fantastické vrátiť sa do sveta F1. Užil som si počas predchádzajúcich mesiacov konzultovanie s Liberty Media. Máme výbornú možnosť spolupracovať s tímami a promotérmi s cieľom zlepšiť F1 pre fanúšikov aj ich samotných,” povedal Brawn.

Brit počas svojho pôsobenia v F1 dopomohol Michaelovi Schumacherovi k siedmim titulom majstra sveta, s vlastným tímom Brawn získal v roku 2009 Pohár konštruktérov. Informovala agentúra DPA.

Bratches je nováčik v F1, ale v minulosti hral veľkú úlohu pri raste americkej vysielacej spoločnosti ESPN. Zaslúžil sa najmä o jej rozvoj na internetovom trhu a v oblasti digitálnych médií a to by mala byť pravdepodobne jeho úloha aj v F1, keďže bývalý šéf Bernie Ecclestone práve túto oblasť zanedbával.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.